به وب سایت آموزشگاه آریا گستر خوش آمدید

نازی آباد خ مدائن خ بدلی گیوی پلاک ۱۲
تهران ُ،ایران

آموزش طلاساز | آموزش جواهرسازی | آموزش جواهرسازی مدرک فنی و حرفه ای | آموزش جواهرسازی تهران

طلاساز شغلی از گروه طلا و جواهرسازی می باشد و شامل شایستگی هایی از قبیل ذوبکاری و ساخت آلیاژهای فلزات قیمتی،آنالیز طرح و نقشه کشی زیورآلات،انجام عملیات مکانیکی روی فلزات قیمتی،برشکاری و سوراخ کاری فلزات قیمتی،فرم دهی فلزات قیمتی،جوشکاری و مونتاژ فلزات قیمتی ،بساب کاری فلزات قیمتی،پرداخت و انجام عملیات تکمیلی سطوح فلزات قیمتی ،ساخت قطعات یکپارچه از فلزات قیمتی ،ساخت قطعات متحرك زیورها است و با مشاغل طلاوجواهرسازی ، مخراجکاری،گوهرتراشی و گوهر شناسی در ارتباط می باشد

طلاسازی یکی از رشته‌های هنری پرطرفدار و جذاب است که اگر به دنبال یک تخصص حرفه‌ای و هنری پر درآمد در آینده می‌گردید، حتما آن را انتخاب خواهید کرد. براین اساس هر طوری که دلتان بخواهد می‌توانید طلا یا جواهرتان را بسازید و ایده‌های خلاقانه‌تان را در عملی کنید.

بیایید از آنجایی شروع کنیم که در زمان قدیم خبری از طلا و جواهر و سنگ‌های قیمتی نبود اما مردم برای ساخت تاج پادشاهان و زیور آلات همسران پادشاه، از استخوان و دندان حیوان و چوب استفاده می‌کردند تا زمانی که استخراج سنگ‌های قیمتی از دل صخره‌ها ممکن شد.

وقتی تصمیم گرفتید که به این دنیای جذاب و پردرآمد قدم بگذارید، می‌توانید از دوره های جامع آموزش طلاسازی و جواهرسازی تصویرگران آریاگستر استفاده کنید. این دوره از چند کارگاه مختلف تشکیل شده که گذراندن هر کدام از آن‌ها باعث می‌شود شما در این زمینه متخصص‌تر شوید. یعنی با گذراندن یک دوره، چندین رشته مانند نازک کاری، طلا سازی، ملیله سازی و… یاد می‌گیرید که می‌توانید به سرعت وارد بازار کار شوید و کسب درآمد کنید. دوره آریاگستربرخلاف کارگاه‌های جواهرسازی با صرفه‌جویی در وقت، زمان و هزینه شما، به راحتی امکان حضور شما را در این کلاس‌ها فراهم کرده است و می‌توانید پس از مدتی برای خودتان کسب و کاری راه بندازید.

بعد از اینکه با خواص طلا و جواهر آشنا می‌شوید، به کارگاه ابزار شناسی می‌رسید. برای پیدا کردن ابزار و وسایل‌های جواهرات سازی، اصلا نگران نباشید. چرا که برخلاف بقیه رشته‌های هنری، علاوه بر اینکه ابزارهای این رشته راحت پیدا می‌شود، فضای کم و حجم کوچکی نیز دارند. طوری که حتی می‌توانید یک گوشه از اتاق خواب‌تان را تبدیل به اتاق کارتان کنید بدون اینکه فضای زیادی اشغال کند. بعد از آن با انواع تکنیک‌ها و روش‌های ساخت آشنا می‌شوید.

 

 

پیش نیاز دوره جواهرات سازی چیست؟

از آن‌جایی که در آریا گستر تمام تکنیک‌ها و آموز‌ش‌ها به صورت کاربردی و از پایه است، شما نیاز به هیچ پیش نیازی برای گذراندن دوره نخواهید داشت حتی اگر بخواهید بر دانسته‌های قبلی‌تان، اضافه کنید دوره پویا اندیش برایتان مفید خواهد بود..

البته اگر هدف‌تان فعالیت در زمینه طراحی جواهرات است، بهتر است دوره طراحی جواهر با نرم‌افزار ماتریکس هم گذرانده باشید.

حتی اگر به آن مرحله برسید بخواهید با کارهایتان نمایشگاهی راه بیندازید و گالری برپا کنید، آموزشگاه آریاگستر این کار را برای هنرجویانش انجام خواهد داد که فرصتی برای نشان دادن خلاقیت و کارهای شما برای تولید کننده یا مشتری خواهد بود.

وقتی شما به یک کلاس هنری یا نقاشی عمومی می‌روید، معمولا استاد با همه در یک سطح پیش می‌رود. اما نکته‌ای که در این دوره قابل توجه است، اساتید دوره جواهر سازی پویا اندیش، با سابقه‌ و مهارت شخصیت شناسی که دارند، با هر هنرجو مطابق با شخصیت و سلیقه او کار می‌کند. این یعنی اگر پشتکار و ذوق هنری داشته باشید در کوتاه‌ترین زمان ممکن به خواسته‌تان در جواهرات سازی خواهید رسید.

مباحث شایستگی های طلاساز با کد استاندارد 731320790030001

– انواع بوته و وسایل ذوب و کاربرد آن ها
– مفهوم رنگ بندی طلاواحد های وزن و تبدیل آن ها به یکدیگرمفهوم عیارسنجیویژگی های ذوب،کمک ذوب ها،آلیاژها و عیار کردنخصوصیات فلزات قیمتی (حالت ماده – نقطه ذوب و جوش)
– دلایل ایجاد رنگ بندی طلا
– انواع بارهای مورد استفاده در رنگ بندی طلا
– تاثیر میزان و جنس بار در رنگ بندی
– طرز تهیه لحیم (نرم-متوسط-سفت)
– وسایل لحیم

-روش سنجش ابعاد و زوایا

ابزارهای سنجش ابعاد و زوایا

تناسبات و ابعاد طرح

مفهوم نما

-روش محاسبه نسبت ضخامت ورق و قطر پروفیل ها

انواع حدیده و روش حدیده کشی

روش تاباندن فلزات قبل از نورد

انواع عیوب دستگاه نورد

مفهوم راه اندازی و تنظیم دستگاه

دستگاه نورد دستی و برقی

-روش برشکاری قطعات فلزی

نحوه علامت گذاری بر روی فلز

انواع قیچی ، کمان اره و تیغه های آن

ابزار سوراخ کاری

روش سوراخکاری

-ابزار فرم دهی

انواع چکش فلزی(تیز ، تخت ، گرد ) ، لاستیکی ،تفلون،فیبر

-انواع سندان ( تخت ، گرد ، خمـدار ، میلـه هـای انگشـتر و النگو)

 -انــواع قالــب ( تخــت ، خــم (زاویــه) ، خوشــه ، نــیم لــول (سوسماری) ، فرم

 -ابزارهای دستی ( دم پهن ، دم باریک ، دم مفتول ، انبرهای فرمدهی)

-مفهوم جوشکاری و تفاوت آن با لحیم کاری

 -روش های جوشکاری (دمبوری بنزینی ، جوشکاری بـا سـره گاز و هوا ، نقطه جوش الکتریکی ، نقطه جوش لیزر)

-فلاکس ها و کمک ذوب ها

-انواع سوهان و سوهانچه (تخت، نیم گرد، دم موشی، گـرد ، کاردی)

-انواع سمباده و دانه بند

-روش سمباده کاری با دست و با ماشین

-ابزار پرداخت ( موتور پرداخت ، فرچـه هـای مـوی ی ، نمـدی کرکی )

-مواد پرداخت ( صابون ها ، خمیرها )

-روش های ایجاد بافت روی سـطوح ( سـند بلاسـت ، مـات ضربه ای، مات اسکاچی،مات سوزنی، شوره کاری

-مواد و تجهیزات مورد استفاده در شستشـوی فلـزات قیمتـی (آلتراسونیک ، شامپوهای شستشوی دستی ، دستگاه مگنـت و ساچمه ، بخارشویی )

-روش نقشه خوانی طبق سایز و ابعاد داده شده

روش محاسبه

مفهوم قطعات یکپارچه

-ابعاد و زوایا

روش نقشه خوانی

مفهوم قطعات متحرک

پرسش و پاسخ های دوره طلاساز کد استاندارد :731320790030001 

با سلام
دوره ی آموزش طلاساز 15 جلسه 90 دقیقه ای می باشد.

با سلام

بله ، پس از گذراندن دوره ی آموزشی مدرک آموزشگاه که مورد تایید سازمان فنی حرفه ای نیز هست برای شما صادر می گردد.

با سلام

مدرک آموزشگاه در داخل کشور دارای اعتبار می باشد ولی چنانچه قصد دارید به خارج از کشور سفر کنید و مدرک بین المللی نیاز دارید ، آموزشگاه شما را برای گرفتن مدرک مورد نیاز به سازمان فنی و حرفه ای معرفی می کند.

با سلام

بله آموزشگاه دارای مجوز رسمی از سازمان فنی و حرفه ای می باشد و شما می توانید در سایت فنی حرفه ای استعلام آموزشگاه آریاگستر را دریافت کنید

با سلام

برای دوستان شهرستانی دوره های خصوصی بهتر می باشد زیرا مدت زمان و ساعت برگزاری کلاس با کاراموزان عزیز هماهنگ می شود و فشرده تر هستند.

با سلام

خود آموزشگاه خوابگاه مستقل ندارد ولی با چند خوابگاه همکاری می کند و کاراموزان را با قیمت مناسب به خوابگاه های مربوطه معرفی می کند.

با سلام

بله ، در نزدیکی آموزشگاه خطوط مترو  علی آباد، و استفاده از تاکسی یا اتوبوس به سمت نازی آباد

کلیک کنید برای مسیریابی 

با سلام

بله ، تمامی اساتید دارای چندین سال سابقه در بازار کار هستند.