به وب سایت آموزشگاه آریا گستر خوش آمدید

نازی آباد خ مدائن خ بدلی گیوی پلاک ۱۲
تهران ُ،ایران

آموزش کباب زنی و تخته کاری | آموزش کباب کوبیده | آموزش تخته کار | آموزش کباب زنی فنی و حرفه ای | آموزش کباب تهران

آموزش کباب زنی و تخته کاری یكی از شایستگی های مربوط به حوزه خدمات تغذیه ای می باشد که شامل کارهای رعایت نكات ایمنی و بهداشت در محیط کار، روشن کردن گریل، باربیكیو، کباب پز، تنظیم درجه حرارت آن ها بر اساس نوع کباب، آماده سازی مواد اولیه ، توزین مواد اولیه مصرفی در آشپزخانه، آماده سازی انوا گوشت ، تهیه انوا کباب و تزئین آن است و با استاندارد آشپز و قصاب در ارتباط می باشد.

  • تقريبا در جغرافياي هر محله‌اي مي‌توان حداقل يك كبابي پيدا كرد. شما هم مي‌توانيد صاحب يك كبابي باشيد برای احداث یک مغازه کبابی با درآمد بالا بايد فوت و فن كار را بدانيد. مسلما تراكم جمعيت يك محله، رابطه مستقيم با درآمد كبابي‌ها دارد. هرچقدر هم بافت اطراف كبابي تجاري‌تر باشد درآمد آن بيشتر است. برای مواد اولیه هم مسلما هر چقدر گوشت‌ كبابي‌ تازه‌تر باشد كيفيت غذاي آن بهتر است و درآمد هم بيشتر. كبابي‌هاي بزرگ معمولا خودشان كشتار دارند و از گوشت تازه استفاده مي‌كنند. اما كار كردن با قصابي‌هاي منصف كه كشتار روز را به شما مي‌دهند بهترين گزينه براي شروع كار يك كبابي است.

کبابی‌ها به دلیل خرید عمده گوشت در روز، زیر قیمت اصلی گوشت را تهیه می‌کنند که این خود سبب سودآوری برای این شغل می‌شود. یک کبابی نیازمند کارگر حرفه‌ای برای کباب‌زنی است. علاوه بر كارگر حرفه‌اي، هر كبابي نياز به 2 تا 3كارگر ساده هم دارد تا كار‌هاي ديگر از قبيل شستن ظرف‌ها، بسته‌بندي غذا، نظافت سالن، پخت برنج و… را انجام دهند.

در هر کاری وجدان حرف اول را می‌زند اگر می‌خواهید مشتری‌های خودتان را از دست ندهید باید غذای سالم و خالص به مردم ارائه دهید. اگر محیط مغازه تمیز و پاک نباشد و همین طور غذاها از نظر بهداشت مناسب نباشند قبل از اینکه ماموران بهداشت به سراغتان بیاید مشتری‌هایتان را از دست می‌دهید. فردی که کبابی می‌زند باید رفتار اجتماعی خوبی داشته باشد تا مردم جذب اخلاق وی شوند همچنین خلاقیت در کار برای جذب مشتری بسیار اهمیت دارد.

نکته: این اعداد و ارقام مالی براساس داده های امروز است و میتواند بسته به نرخ تورم دستخوش تغییرات گردد

سرمایه‌گذاری ثابت شامل تهیه یک باب مغازه حداقل 30 متری به مبلغ 20 تا 30 میلیون تومان به عنوان رهن که البته این هزینه‌ها کاملا بستگی به محل قرارگیری مغازه دارد، هزینه تزئینات و تجهیزات مغازه مانند میز، صندلی، تجهیزات آشپزخانه (چرخ گوشت، باربیکیو، سیخ ، بشقاب، لیوان و …) به مبلغ 20 میلیون تومان برای شروع به کار کافیست. بنابراین مبلغ کل سرمایه‌گذاری ثابت طرح 50 میلیون تومان می‌شود.

 هزینه‌های ماهانه طرح شامل هزینه مواد اولیه مانند انواع گوشت، برنج و سایر اقلام مصرفی 12 میلیون تومان در نظر گرفته می‌شود و هزینه اجاره مغازه؛ به مبلغ ماهانه 2 میلیون تومان و هزینه حقوق و دستمزد؛3 میلیون تومان برای صاحب مغازه و 3 میلیون تومان هم  برای سه کارگر در نظر می‌گیریم همچنین سایر هزینه‌های سربار شامل هزینه انرژی و تعمیر و نگهداری تجهیزات 1 میلیون تومان تخمین زده می‌شود. بنابراین هزینه ماهانه طرح معادل 21 میلیون تومان می‌باشد.

با در نظرگیری دوره خرید مواد اولیه حدود 3 روز و سایر هزینه‌ها یک ماه، مبلغ سرمایه در گردش طرح معادل 10 میلیون تومان خواهد بود.

نکته: این اعداد و ارقام مالی براساس داده های امروز است و میتواند بسته به نرخ تورم دستخوش تغییرات گردد

با توجه به مطالعات میدانی صورت گرفته اگر فرض کنیم یک مغازه کبابی به طور متوسط در هر روز 100 سیخ کباب کوبیده و 100 سیخ هم جوجه کباب می‌فروشد و با توجه به اینکه قیمت متوسط هرسیخ به ترتیب 3 و 4 هزار تومان می‌باشد بنابراین درآمد روزانه یک مغازه کبابی حداقل 300 هزار تومان به ازای فروش کباب کوبیده و 400 هزار تومان هم به ازای فروش جوجه کباب می‌شود و همچنین برای فروش سایر انواع کباب‌ها مبلغ 100 هزار تومان در روز تخمین زده شود. میزان فروش روزانه مبلغ 800 هزار تومان براورد می‌شود که معادل درآمد ماهیانه 24 میلیون تومان می‌باشد.

از مجموع درآمد 24 میلیون تومان در ماه باید 21 میلیون تومان آن را به عنوان هزینه‌ کسر کرد که در پایان ماه مبلغ 3 میلیون تومان و در پایان سال مبلغ 36 میلیون تومان سود باقی می‌ماند. بنابراین با در نظرگیری 60 میلیون تومان سرمایه‌گذاری کل طرح (شامل ثابت و در گردش) زمان بازگشت سرمایه گذاری اولیه قریب بر 20 ماه می‌شود.

حداقل سلامت جسمانی و ذهنی

کارگاه یک هفته 15 ساعت

مباحث شایستگی آموزش کباب زنی و تخته کاری   

-روش شستشو و ضد عفونی کردن محیط کار
-روش شستن چرخ گوشت و سرویس آن
-روش شستشو و ابزار کار
-ویژگی مواد پاک کننده و ضدعفونی کننده وسایل و ابزار کار

-انواع ابزار و تجهیزات
-نحوه تنظیم درجه حرارت گریل ، باربیكیو و کباب پز
-روش روشن کردن گریل، باربیكیو و کباب پز

-انواع مواد افزودنی به کباب
-روش خارج کردن گوشت از حالت انجماد
-روش تشخیص انواع گوشت سالم
-انواع گوشت قرمز، ماکیان، آبزیان
-روش شستشوی انواع گوشت

-انواع پیمانه ها و قاشق های اندازه گیری
-انواع ترازو دیجیتال و خانگی

انواع کباب و تزیین آن
روش تهیه گوشت کباب چنجه
روش تهیه گوشت کباب کوبیده
روش تهیه گوشت مرغ برای جوجه کباب با استخوان و بدون استخوان
روش تهیه کباب بلدرچین
روشت تهیه گوشت کباب برگ
روش تهیه گوشت تابه ای
روش تهیه گوشت چوبی
روش تهیه کباب حسینی
روش تهیه گوشت کباب بختیاری (قفقازی)
روش تهیه گوشت کباب لقمه ای
روش تهیه گوشت کباب رولی
روش تهیه ماهی قزل آلا
روش تهیه ماهی اوزون برون
روش تهیه کباب های سبزیجات

پرسش و پاسخ های مباحث شایستگی آموزش کباب زنی و تخته کاری 

 

با سلام
دوره ی آموزش کباب زنی و تخته کاری 15 ساعت 

با سلام

بله ، پس از گذراندن دوره ی آموزشی مدرک آموزشگاه که مورد تایید سازمان فنی حرفه ای نیز هست برای شما صادر می گردد.

با سلام

مدرک آموزشگاه در داخل کشور دارای اعتبار می باشد ولی چنانچه قصد دارید به خارج از کشور سفر کنید و مدرک بین المللی نیاز دارید ، آموزشگاه شما را برای گرفتن مدرک مورد نیاز به سازمان فنی و حرفه ای معرفی می کند.

با سلام

بله آموزشگاه دارای مجوز رسمی از سازمان فنی و حرفه ای می باشد و شما می توانید در سایت فنی حرفه ای استعلام آموزشگاه آریاگستر را دریافت کنید

با سلام

برای دوستان شهرستانی دوره های خصوصی بهتر می باشد زیرا مدت زمان و ساعت برگزاری کلاس با کاراموزان عزیز هماهنگ می شود و فشرده تر هستند.

با سلام

خود آموزشگاه خوابگاه مستقل ندارد ولی با چند خوابگاه همکاری می کند و کاراموزان را با قیمت مناسب به خوابگاه های مربوطه معرفی می کند.

با سلام

بله ، در نزدیکی آموزشگاه خطوط مترو  علی آباد، و استفاده از تاکسی یا اتوبوس به سمت نازی آباد

کلیک کنید برای مسیریابی 

با سلام

بله ، تمامی اساتید دارای چندین سال سابقه در بازار کار هستند.

مطالب مرتبط 

دیپلم های کاردانش