به وب سایت آموزشگاه آریا گستر (آریاوش) خوش آمدید

نازی آباد خ مدائن خ بدلی گیوی پلاک ۱۲
تهران ُ،ایران
آموزش تعمیرات اینورتر جوشکاری

آموزش تعمیرات اینورتر جوشکاری 

یکی از ابزارهای پرکاربرد در صنایع اینورترهای جوشکاری هستند سرویس ، نگهداری و تعمیر اینورترهای جوشکاری یکی از مشاغلی است که میتواند متخصصین این حرفه را به کسب درآمد خوبی برساند . آموزشگاه تعمیرات اینورتر جوشکاری آریاگستر یکی از مراکز تخصصی در این زمینه است که علاقمندان به این شغل را بصورت کاملا حرفه ای آموزش داده تا به کسب درآمد برسند . ما با بهره مندی از اساتید مجرب و حرفه ای خود تلاش داریم هر آنچه که بازار به آن نیاز دارد را در اختیار مهارت آموزان خود قرار داده تا مشتریان خود را به بهترین شکل ممکن سرویس دهند . اما در ابتدار لازم است بدانیم اینورترها یا دستگاههای جوشکاری چه هستند و چگونه عمل میکنند .

درآمد تعمیرکار اینورتر جوشکاری
درآمد تعمیرکار اینورتر جوشکاری
درآمد تعمیرکار اینورتر جوشکاری چقدر است ؟

اینورتر جوشکاری چیست ؟

اینورترهای جوشکاری در اصل مبدل هایی هستند که وظیفه تغییر نوع جریان الکتریکی را دارند . در گذشته ماشین های جوشکاری یا در اصطلاح ترانسفور های جوشکاری نوعی سیم پیچ یا ترانسفورماتور بودن که وظیفه تولید جریان متغییر AC را داشتند تا براساس نوع فلز ، قطعه کار ، الکترود و صخامت یک جریان متناوب AC ایجاد تا با ایجاد قوس الکتریکی حوضچه مذاب ایجاد و عملیات جوشکاری روی دهد اما امروز مبدل های جریان AC به DC تحت عنوان اینورتر در بازار مورد استفاده قرار میگیرد که هم جریان با ثبات و مستقیمی را تولید و هم در مصرف برق دستگاههای جوشکاری تاثیر گذار است.

سرفصل آموزشی تعمیر اینورتر جوشکاری 

آموزش تعمیر اینورتر جوشکاری که از زیر شاخه رشته برق می باشد شامل سرفصل های آموزشی زیر است 

 

یکی از نکات مهم در هر حرفه رعایت اصول ایمنی ، بهداشت و حفاظت در مقابل هر نوع رویداد و حوادث شغلی است .

قاعدتا در هر نوع شغل و حرفه ای که هستید نیاز به تجهیزات کارگاهی و میز کار از الزامات ما به شما میگوییم برای تعمیر اینورتر جوشکاری نیاز به چه ابزار و وسایلی دارید.

اینکه اینورترهای جوشکاری چگونه جریان AC را به DC تبدیل میکند یکی از موضوعات مهم در عملکرد آنهاست در این بخش با استفاده از علم الکترونیک به شما خواهیم گفت چگونه این فرایند روی خواهد داد.

 

بعد از تبدیل جریان الکتریکی بلوک خروجی می بایست با عملیات فیلتر و فیدبک یک جریان با ثبات و با کیفیت را به انبر منتقل کند زمانیکه این بلوک عملکرد مناسبی نداشته باشد شاهد ایجاد قوس الکتریکی بی ثباتی هستیم 

در بازار انواع اینورترهای جوشکاری با آمپرهای متفاوت است که براساس قطعه کار ، صخامت ، نوع الکترود و فرایند مورد استفاده قرار میگیرد در این بخش ما با این موضوعات آشنا و پروژه های مربوطه را انجام خواهید داد.

 

یک اینورتر جوشکاری از بلوک های متعددی تشکیل شده یک سو کننده ها ، پل های دیودی ، خازن ، سوئچینگ ، تغییر دهنده ولتاژ و آمپر ، بلوک خروجی ، هیدسینک ها ( خنک کننده ها )و…

 

یکی از تکنیک ها تحلیل و تجزیه مدارهای الکتریکی روش مهندسی معکوس است در این روش شما با رهگیری مدار الکتریکی به غیر از تحلیل به مهارت عیب یابی دست خواهید یافت

منبع تغذیه سوئیچینگ (به انگلیسیSwitched-mode power supply) (اختصاری SMPS) نوعی منبع تغذیه است. یک رگولاتور خطی با تلف کردن توان اضافی به شکل حرارت قادر است ولتاژ یا جریان خروجی را تنظیم کند بنابراین حداکثر بازده توان آن برابر است با نسبت ولتاژ خروجی به ولتاژ ورودی. در یک منبع تغذیه سوییچینگ ولتاژ یا جریان از طریق سویچ کردن یک عنصر ذخیره‌کننده انرژی مثل سلف یا خازن تنظیم می‌شود. 

ماسفت ها ترانزیستور های نیمه هادی هستند بر خلاف ترانزیستورهای عادی BJT که در جریان های کمتراز یک آمپر قابل استفاده اند ترانزیستورهای MOSFET در جریانهای بالای یک آمپر مورد بکارگیری اند به همین خاطر است که ماسفت ها در اینورترهای جوش استفاده می شوند. 

ای جی بی تی ها نوعی ترانزیستور و  از نیمه‌هادی های قدرت هستند که دارای قابلیت عملکرد در ولتاژها و جریان‌های بالا و نیز سوییچینگ سریع است. این ترانزیستور در بسیاری از لوازم مدرن از جمله خودروی برقی، قطار، یخچال‌ها، دستگاه‌های تهویه مطبوع، سیستم‌های استریو و تقویت کننده‌های قدرت استفاده می‌شود. همچنین در ساخت اینورترها، ترانس جوشکاری و منبع تغذیهٔ UPS نیز کاربرد دارد.

جمع بندی

در پایان اگر علاقمند هستید در این حوزه فعالیت کنید و هم خدمتی به سرزمین مان ایران و مشتریان داشته باشید ورود به تعمیر اینورترهای جوشکاری میتواند فرصت خوبی را برای شما فراهم کند افزایش دانش ، مهارت ، تجربه و تخصص در این حوزه را به ما بسپارید مربیان و کادر آموزشی ما در خدمت شما خواهند بود.

 

 

لینک مرتبط

5/5 - (7 امتیاز)
تماس مستقیم با مشاور