به وب سایت آموزشگاه آریا گستر خوش آمدید

نازی آباد خ مدائن خ بدلی گیوی پلاک ۱۲
تهران ُ،ایران

دوره های آموزشی دیپلم بورس و اوراق بهادار

مهارتهای دیپلم بورس و اوراق بهادار

(کد رایانه ای دیپلم:94202)   (مجموعه نهم کاردانش)

عنوان مهارت

تعداد واحد

حسابدار عمومی مقدماتی | معادل  با استاندارد کمک حسابدار 

9

کاربر نرم افزار مالی

10

کمک متصدي پذیرش سفارش خرید و فروش اوراق بهادار

17


متصدی پذیرش سفارش خرید و فروش اوراق بهادار

 20

جمع واحد مهارتی : 56

نام رشته:  بورس و اوراق بهادر

 

زمینه:خدمات (گروه بازرگانی و امور اداری)

کد رایانه ای:94202

متصدی پذیرش سفارش خرید و فروش اوراق بهادر از مشاغل حوزه خدمات گروه امور مالی و بازرگانی می باشد و شامل شایستگی ها به شرح ذیل :

شناسایی و معرفی برخی مفاهیم پایه و کاربردی اقتصادی،به کار گیری برخی مفاهیم ریاضی و آمار مورد نیاز ، شناسایی مفاهیم مالی و سرمایه گذاری ، تشخیص نهاد های مالی و کارکرد آن ها، به کار گیری قوانین و مقررات لازم برای فعالیت در بورس ،بررسی صورت های مالی ، تشخیص مفاهیم و اصطلاحات رایج در بازار سرمایه، کار با سامانه ها و سایت های مرتبط با بازار سرمایه و مشاغل حوزه بازار سرمایه در ارتباط است.

 

آینده تحصیلی و شغلی

 

هنر جویان می توانند پس از اخذ دیپلم در بازار سرمایه اقدام به دریافت سفارش های خرید و فروش مشتریان و انتقال آن به کارگزاران بازار سرمایه نماید.در حال حاضر دانش آموزان این رشته پس از اخذ دیپلم در صورت تمایل به ادامه تحصیل می توانند از طریق دانشگاه جامع علمی کاربردی در مقطع کاردانی ادامه تحصیل دهند. ادامه تحصیل تا کارشناسی ارشد بلامانع است.

یقیقنا این رشته با توجه به تمایل سرمایه گذاری جامعه در بازار سرمایه میتواند آینده ای روشن را برای فارغ التحصیلان اش فراهم نماید.

با سلام

چند دسته متقاضی دریافت دیپلم های شاخه کاردانش آموزش و پرورش هستند.

1-متقاضیان بازمانده از تحصیل 

2-علاقمندان دریافت دیپلم مجدد یعنی متفاضی که دیپلم دارد اما به هر دلیلی می خواهد دیپلم دوم یا … دریافت کند.

3-ترک تحصیل ها کسانیکه به هر دلیلی نتوانسته اند در مدارس روزانه تحصیل کنند و امروز تصمیم به دریافت دیپلم دارند.

4-علاقمندان به رشته بورس و اوراق بهادار

با سلام

برای اخذ دیپلم رسمی آموزش و پرورش متقاضی بایستی دو گروه درسی را پاس کند.

1-دروس عمومی 42 واحد درسی است.

2-دروس تخصصی یا مهارتی که بین 46 تا 59 واحد می باشد.

باسلام

پس از گذراندن دوره آموزشی مهارت در هر حرفه مهارت آموز به آزمونهای سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور معرفی و بایستی در دو مرحله آزمون کتبی تستی با حداقل نمره 50 و آزمون عملی با حداقل نمره 70 موفق به گذراندن آزمون مربوطه شده و گواهینامه مهارت دریافت نماید. تعداد مهارت های هر رشته براساس جدول بالا می باشد.

باسلام

بعد از اخذ گواهینامه های مهارت و ارائه آن به مدارس بزرگسال شبانه و یا مراکز آموزش از راه دور زیر نظر وزارت آموزش و پرورش و گذراندن حداقل 96 واحد درسی موفق به دریافت دیپلم رسمی آموزش و پرورش در شاخه کاردانش خواهید شد.

 

با سلام 

ثبت نام متقاضیان در دروس مهارتی و تخصصی  (آموزشگاههای آزاد ) نیازمند تعیین تکلیف وضعیت سربازی نیست اما جهت ثبت نام در مدارس برای دروس عمومی شرایط نظام وظیفه بایستی مشخص باشد یعنی یا باید دارای معافیت از سربازی ،عدم غیبت و یا کارت پایان خدمت باشید.

باسلام 

تمامی دارندگان دیپلم شاخه کاردانش می توانند در ادامه تحصیل با  به سایت سازمان سنجش مراجعه و در زمان مقرر نسبت به دریافت دفترچه کنکور دانشگاههای فنی و حرفه ای ،علمی و کاربردی ،دانشگاه آزاد اقدام نمایند.

با سلام 

بله در سال 97 شرایط حضور دیپلم های شاخه کاردانش و فنی و حرفه ای فراهم گردید که در کنکور سراسری شرکت و در رشته های فنی و مهندسی ،پزشکی و علوم انسانی ادامه تحصیل دهند.اما ما به شما پیشنهاد نمی کنیم به این دلیل که شاخه کاردانش فرصت اشتغال بهتری نسبت شاخه نظری فراهم خواهد کرد. 

با سلام

بله ، تمامی اساتید دارای چندین سال سابقه در بازار کار هستند.

سلام 

صد در صد و با قطعیت اعلام میکنیم تمام افرادی که با فریب سریعترین زمان و بدون آزمون سعی به جذب متقاضی اخذ دیپلم می کنند متخلف بوده و صرفا یک فریب برای شماست تنها مرجع رسمی صدور دیپلم وزارت آموزش و پرورش بوده ،و تنها با حضور در آزمون و گذراندن مدت زمان مورد نیاز شما موفق به دریافت دیپلم خواهید شد.

با سلام

بله ، در نزدیکی آموزشگاه خطوط مترو  علی آباد، و استفاده از تاکسی یا اتوبوس به سمت نازی آباد

کلیک کنید برای مسیریابی 

محله های نزدیک ما ( جنوب تهران )

مشیریه، شهرک مسعودیه، افسریه، خانی آباد نو، نازی‌آباد، نعمت‌آباد، یاخچی‌آباد، امیربهادر، آذری، اتابک، خراسان، خزانه فلاح، خزانه بخارایی، شاپور، مولوی، سیروس، دروازه غار، جوادیه، یافت‌آباد، منیریه، امیریه، شوش، بازار تهران، شهرری، سیزده آبان، دولت‌آباد ، شهرک رسالت ،فلاح ،ابوذر

دیپلم های کاردانش