4 دانستنی درباره دیپلم تطبیقی یا تطبیق نمرات نظام قدیم و جدید

دیپلم تطبیقی یا تطبیق نمرات نظام قدیم با جدید چیست ؟

مطمئنم کلمه دیپلم تطبیقی را از خیلی از مشاورین جهت گرفتن دیپلم آموزش و پرورش شنیده اید اما معنا و مفهوم این کلمه چیست و در کجا مورد استفاده قرار میگیرد . در این مطلب تصمیم داریم به شما بگوییم چطور نمرات خود را تطبیق بزنید و اگر دیپلم ردی یا دیپلم مجدد هستید در بزرگسالی دیپلم دریافت کنید

دیپلم تطبیقی چیست و کجا کاربرد دارد؟

اگر به هر دلیلی بازمانده از تحصیل هستید و میخواهید دیپلم رسمی آموزش و پرورش دریافت کنید قاعدتا بخشی از دروس عمومی و تخصصی خود را در گذشته پاس کرده اید و می بایست برای تکمیل واحدهای درسی دروس باقی مانده از عمومی و تخصصی را بر اساس رشته انتخابی بگذرانید.

دستورالعمل تطبیق نمرات برای دیپلم تطبیقی
دستورالعمل تطبیق نمرات برای دیپلم تطبیقی

به همین دلیل برای اینکه مجددا دروس تکراری یا مشابه و معادل را پاس نکنید می توانید قبل از انتخاب رشته برای اخذ دیپلم دروس پاس کرده گذشته را به دروس امروز تطبیق بزنید و در اصل معادل سازی کنید.

به عنوان نمونه اگر شما در سال سوم دبیرستان نظام قدیم در هر رشته تعداد کمی واحد برای گرفتن دیپلم باقی مانده باشد و برگه تطبیق بگیرید چیزی نزدیک به 17 واحد شما از نظام قدیم به نظام جدید مطابقت داده خواهد شد و الباقی را می بایست بر اساس دروس نظام جدید پاس کنید.

برگه تطبیق را از کجا میبایست دریافت کرد؟

اگر میخواهید درسو خود را به نظام جدید تطبیق بزنید ابتدا بایستی آخرین کارنامه خود را به یکی از ادارات کل آموزش و پرورش در هر نقطه از ایران برده و با اعلام رشته مورد نظر برای گرفتن دیپلم کارشناس مربوطه در کمتر از چند دقیقه برگه معادل و تطبیقی شما را صادر خواهد کرد .

نمونه برگ تطبیق نمرات
نمونه برگ تطبیق نمرات

 

شما میبایست این برگه را به همراه دیگر مدارک مورد نیاز به مدرسه بزرگسال مربوطه تحویل دهید.

آیا گرفتن برگه تطبیق نمره زمانبر است ؟

نه در صورتیکه شما مستندات لازم یعنی آخرین کارنامه خود را کارشناس مربوطه ارائه نمایید در کمتر از چند دقیقه این فرایند صورت خواهد پذیرفت

آیا گرفتن برگه تطبیق هزینه دارد؟

خیر این فرایند هزینه ای نخواهد داشت مگر به تشخیص کارشناس آن هم با مبلغی اندک

 برگه تطبیق دیپلم  از کجا قابل دریافت است ؟

از کارشناس مربوطه در تمام ادارات کل آموزش و پرورش سطح کشور

آیا برای دریافت برگه تطبیق نمره لازم است رشته خود را اعلام نماییم؟

بله شما زمانیکه برگه تطبیق برای دیپلم دریافت میکنید می بایست به کارشناس مربوطه رشته مورد نظر خود را اعلام نمایید تا در برگه و فرایند انجام کار رشته ثبت گردد.

جمع بندی

با توجه به مطلب مورد نظر ما عنوان تحت دیپلم تطبیقی نداریم بله این واژه زمانی مورد استفاده قرار میگیرد که شما برای ادامه تحصیل و دریافت دیپلم مجدد یا ردی دروس گذرانده نظام قدیم را به نظام جدید تبدیل و معادل سازی کنید .

در صورتیکه تصیم به دریافت دیپلم رسمی آموزش و پرورش هستید با مشاورین آموزشگاه آریاگستر در ارتباط باشید ما بصورت رایگان به شما کمک خواهیم کرد در کمترین زمان و کمترین هزینه دیپلم رسمی آموزش و پرورش دریافت کنید.

 

5/5 - (10 امتیاز)

1 نظر

  • سلام وقت بخیر دیپلم نظام قدیم انسانی دارم می‌خوام دیپلم
    تجربی بگیرم . دروس عمومی نظام قدیمم نمرات پایین هستن
    امکانش هست برای گرفتن دیپلم تجربی هم عمومی هم تخصصی
    رو امتحان بدم؟ و اینکه میشه عمومی هارو در دی وتخصصی هارو
    درخرداد امتحان بدم

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.