به وب سایت آموزشگاه آریا گستر خوش آمدید

نازی آباد خ مدائن خ بدلی گیوی پلاک ۱۲
تهران ُ،ایران

مهارتهای دیپلم ماشینهای الکتریکی

(کد رایانه ای دیپلم: 9963-1)   (مجموعه نهم کاردانش)

عنوان مهارت

تعداد واحد

تعمیرکار ماشینهای الکتریکی درجه2

29

راه اندازی پمپ های صنعتی

5

مونتاژ کار و نصاب تابلوهای برق

14

  

نام رشته : ماشین های الکتریکی

زمینه: صنعت ( گروه برق و رایانه)

کد رایانه ای:۱-۹۹۶۳

سطح آموزشی مهارت ها

هنرجویان در این رشته سه استاندارد مهارت شغلی را گذرانده و در پایان هر استاندارد به اختصار به توانایی های ذیل دست می یابند :

۱)استاندارد تعمیر کار ماشین های الکتریکی درجه ۲: آشنایی با وسایل و لوازم نقشه کشی، انجام ترسیمات هندسی ، تجسم درست اجسام، ترسیمات ساده سه نما و برش ، انواع سیم کشی و مدارات روشنایی ، مبانی الکتریسیته، سوهان کاری و … محاسبات و ترانس پیچی، محاسبات و باز پیچی سیم پیچی موتور های سه فاز و تک فاز… در طی دوسال تحصیلی

۲)استانداردراه اندازی پمپ های صنعتی:آشنایی با نحوه راه اندازی پمپ های صنعتی سه فاز و تک فاز…

۳)استاندارد مونتاژ کار و نصاب تابلوهای برق صنعتی: هنرجو در سال دوازدهم با انواع تابلو های برق صنعتی و مونتاژ مدارات و نصب و راه اندازی آن ها آشنا می شود.

آینده تحصیلی و شغلی

فارغ التحصیلان این رشته تحت عنوان تکنسین درجه ۲ برق(موتور پیچی) می توانند مشغول و جذب بازار کار شوند . در حال حاضر دانش آموزان این رشته پس از اخذ دیپلم در صورت تمایل به ادامه تحصیل می توانند از طریق :

الف)دانشگاه جامع علمی کاربردی

ب)آموزشکده دولتی

ج)دانشگاه آزاد

در مقطع کاردانی ادامه تحصیل دهند. ادامه تحصیل تا دکتری بلامانع است.

دیپلم ماشین های الکتریکی مجموعه هشتم کاردانش 

پرسش و پاسخ های متداول اخذ دیپلم 

با سلام

چند دسته متقاضی دریافت دیپلم های شاخه کاردانش آموزش و پرورش هستند.

1-متقاضیان بازمانده از تحصیل 

2-علاقمندان دریافت دیپلم مجدد یعنی متفاضی که دیپلم دارد اما به هر دلیلی می خواهد دیپلم دوم یا … دریافت کند.

3-ترک تحصیل ها کسانیکه به هر دلیلی نتوانسته اند در مدارس روزانه تحصیل کنند و امروز تصمیم به دریافت دیپلم دارند.

با سلام

برای اخذ دیپلم رسمی آموزش و پرورش متقاضی بایستی دو گروه درسی را پاس کند.

1-دروس عمومی 42 واحد درسی است.

2-دروس تخصصی یا مهارتی که بین 46 تا 59 واحد می باشد.

باسلام

پس از گذراندن دوره آموزشی مهارت در هر حرفه مهارت آموز به آزمونهای سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور معرفی و بایستی در دو مرحله آزمون کتبی تستی با حداقل نمره 50 و آزمون عملی با حداقل نمره 70 موفق به گذراندن آزمون مربوطه شده و گواهینامه مهارت دریافت نماید. تعداد مهارت های هر رشته براساس جدول بالا می باشد.

باسلام

بعد از اخذ گواهینامه های مهارت و ارائه آن به مدارس بزرگسال شبانه و یا مراکز آموزش از راه دور زیر نظر وزارت آموزش و پرورش و گذراندن حداقل 96 واحد درسی موفق به دریافت دیپلم رسمی آموزش و پرورش در شاخه کاردانش خواهید شد.

 

با سلام 

ثبت نام متقاضیان در دروس مهارتی و تخصصی  (آموزشگاههای آزاد ) نیازمند تعیین تکلیف وضعیت سربازی نیست اما جهت ثبت نام در مدارس برای دروس عمومی شرایط نظام وظیفه بایستی مشخص باشد یعنی یا باید دارای معافیت از سربازی ،عدم غیبت و یا کارت پایان خدمت باشید.

باسلام 

تمامی دارندگان دیپلم شاخه کاردانش می توانند در ادامه تحصیل با  به سایت سازمان سنجش مراجعه و در زمان مقرر نسبت به دریافت دفترچه کنکور دانشگاههای فنی و حرفه ای ،علمی و کاربردی ،دانشگاه آزاد اقدام نمایند.

با سلام 

بله در سال 97 شرایط حضور دیپلم های شاخه کاردانش و فنی و حرفه ای فراهم گردید که در کنکور سراسری شرکت و در رشته های فنی و مهندسی ،پزشکی و علوم انسانی ادامه تحصیل دهند.اما ما به شما پیشنهاد نمی کنیم به این دلیل که شاخه کاردانش فرصت اشتغال بهتری نسبت شاخه نظری فراهم خواهد کرد. 

با سلام

بله ، تمامی اساتید دارای چندین سال سابقه در بازار کار هستند.

سلام 

صد در صد و با قطعیت اعلام میکنیم تمام افرادی که با فریب سریعترین زمان و بدون آزمون سعی به جذب متقاضی اخذ دیپلم می کنند متخلف بوده و صرفا یک فریب برای شماست تنها مرجع رسمی صدور دیپلم وزارت آموزش و پرورش بوده ،و تنها با حضور در آزمون و گذراندن مدت زمان مورد نیاز شما موفق به دریافت دیپلم خواهید شد.

با سلام

بله ، در نزدیکی آموزشگاه خطوط مترو  علی آباد، و استفاده از تاکسی یا اتوبوس به سمت نازی آباد

کلیک کنید برای مسیریابی 

محله های نزدیک ما ( جنوب تهران )

مشیریه، شهرک مسعودیه، افسریه، خانی آباد نو، نازی‌آباد، نعمت‌آباد، یاخچی‌آباد، امیربهادر، آذری، اتابک، خراسان، خزانه فلاح، خزانه بخارایی، شاپور، مولوی، سیروس، دروازه غار، جوادیه، یافت‌آباد، منیریه، امیریه، شوش، بازار تهران، شهرری، سیزده آبان، دولت‌آباد ، شهرک رسالت ،فلاح ،ابوذر

دیپلم های  کاردانش