به وب سایت آموزشگاه آریا گستر خوش آمدید

نازی آباد خ مدائن خ بدلی گیوی پلاک ۱۲
تهران ُ،ایران
دیپلم خیاطی لباس زنانه
دیپلم خیاطی کاردانش | دیپلم خیاطی لباس زنانه | مانتو دوز | الگوساز لباس و رایانه | آموزشگاه آریاگستر | کد دیپلم 1-6146
دیپلم خیاطی کاردانش

دیپلم خیاطی کاردانش یکی از شاخه های رشته کار و دانش خیاطی می باشد. هنرجویان رشته خیاطی مهارت های کاربردی خیاطی زنانه از جمله نازک دوزی زنانه ، روپوش ، کت ، الگوسازی با رایانه ، برشکاری زنانه ، مانتو دوزی و… را آموزش خواهند دید.

 

 

دیپلم خیاطی کاردانش علاوه بر یادگیری مهارت های خیاطی هنرجویان کار با ماشین های صنعتی دوخت و ابزارهای دیگر مانند اتوهای صنعتی را آموزش می بینند و در نهایت می توانند با استفاده از نرم افزار طراحی الگو برای کارگاه های صنعتی الگو طراحی کنند. 

هنر جویانی که از دیپلم خیاطی کاردانش رشته فارغ التحصیل می شوند مهارت دوخت انواع لباس منزل ، رسمی ، مهمانی زنانه و توانایی طراحی الگو (الگوسازی) را خواهند داشت.

 

سطح آموزشی مهارت های خیاطی

 

این رشته دارای استاندارهای آموزشی مطلوبی می باشد و هم سطح استانداردهای جهانی است. اگر آموزش به درستی انجام شود و هنرجو نسبت به فراگیری مهارت ها علاقه مند باشد ، بعد ازفارغ التحصیلی آینده ی روشنی در بازار تولید پوشاک خواهد داشت.

مهارت های مورد نیاز دریافت دیپلم خیاطی لباس زنانه کد رایانه ای 1-6146 | مجموع : 54 واحد درسی

نازک دوز زنانه یکی از مشاغل مربوط به صنایع پوشاک است که دارای شایستگی هایی از قبیل رعایت ایمنی و بهداشت در محیط کار، راهاندازی، سرویس و نگهداری ماشینهای دوخت در کارگاه خانگی، انجام دوخت اولیه لباس نازک زنانه، ترسیم الگوی لباس نازک زنانه، برش لباس نازک زنانه، دوخت لباس نازک زنانه و اتوکاری لباس نازک زنانه را در بر می گیرد در ضمن این شغل با مشاغلی از قبیل پارچه فروش، خرازی و شخصی دوز لباس زنانه در ارتباط است.

مانتو دوز یکی از مشاغل مربوط به صنایع پوشاک است که دارای شایستگی های دوخت مانتوی اجتماع،دوخت مانتوی مجلسی، دوخت مانتوی مشاغل، دوخت مانتوی فانتزی و دوخت مانتوی اسپرت را در بر می گیرد و در ضمن این شغل با مشاغلی از قبیل پارچه فروش، خرازی و تولید پوشاک زنانه در ارتباط است.

الگوساز و برشکار لباس نازک زنانه یکی از مشاغل مربوط به صنایع پوشاک است که شایستگی هایی از قبیل الگوسازی و برشکاری دامن، الگوسازی و برشکاری بلوز، الگوسازی و برشکاری پیراهن، الگوسازی و برشکاری مانتو و الگوسازی و برشکاری شلوار را در بر می گیرد و در ضمن این شغل با مشاغلی از قبیل پارچه فروش و تولید لباس زنانه در ارتباط است.

در طی این دوره آموزشی، کارآموز شایستگی هایی از جمله توانایی نصب  نرم افزارهای طراحی الگو و برش و لوازم جانبی، استفاده از فایل مخصوص الگوسازی، اعمال فرامین عمومی روی یك فایل، استفاده از ابزارهای مدیریت عمومی اشكال، استفاده از ابزارهای خاص، اضافه نمودن اجزاء اضافی روی الگو، استفاده از پنجره چاپ، استفاده از فضای كدنویسی برای الگوهای پایه، توانایی رسم الگوی مستقل شخصی با استفاده از ابزارها و گزینه ها و بكارگیری ضوابط ایمنی و بهداشت كار در محیط كار را بذست می آورد. 

 

پس از گذراندن این دوره کارآموز شایستگی هایی از قبیل توانایی برخورد با مقررات اداری، شناخت ابزار كار، توانایی راه اندازی، سرویس، نگهداری و دوخت با انواع چرخ خیاطی و ماشین های اورلوك، شناخت اندام، اندازه گیری اندام، انواع دوخت، محاسبه مقدار پارچه لازم برای روپوش، ربدوشامبر، كت و پیژامه، سارافون، پیش بند و سربند با توجه به عرض پارچه و مدل مورد نیاز، توانایی محاسبه مقدار پارچه لازم برای روپوش، ربدوشامبر، كت و پیژامه، سارافون، پیش بند و سربند با توجه به عرض پارچه و مدل مورد نیاز، توانایی رسم الگوی كت و پیژامه و ربدوشامبر و دوخت آن، رسم الگوی سارافون، پیش بند و سربند، توانایی اتوكاری كار تمام شده، دوختن اپل، توانایی طراحی و توانایی پیشگیری از حوادث و رعایت نكات ایمنی و بهداشت محیط كار را بدست می آورد.

دوزنده و تزیین كار لباس شامل كلیه دوخت ها ، طراحی و رنگ گذاری بر پارچه ، گلسازی پارچه ای و… می باشد و وظایفی از قبیل نقش اندازی، دوخت ابزار و مواد تزیینی، رنگ و پارچه را در بر دارد . این هنر با مشاغلی همچون دوزندگی ها ، مزون های لباس، تولید كنندگان لباس و… ارتباط دارد .

پرسش های متداول در دیپلم خیاطی لباس زنانه | دیپلم خیاطی کاردانش 

با سلام

چند دسته متقاضی دریافت دیپلم های شاخه کاردانش آموزش و پرورش هستند.

1-متقاضیان بازمانده از تحصیل 

2-علاقمندان دریافت دیپلم مجدد یعنی متفاضی که دیپلم دارد اما به هر دلیلی می خواهد دیپلم دوم یا … دریافت کند.

3-ترک تحصیل ها کسانیکه به هر دلیلی نتوانسته اند در مدارس روزانه تحصیل کنند و امروز تصمیم به دریافت دیپلم دارند.

با سلام

برای اخذ دیپلم رسمی آموزش و پرورش متقاضی بایستی دو گروه درسی را پاس کند.

1-دروس عمومی 42 واحد درسی است.

2-دروس تخصصی یا مهارتی که بین 46 تا 59 واحد می باشد.

باسلام

پس از گذراندن دوره آموزشی مهارت در هر حرفه مهارت آموز به آزمونهای سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور معرفی و بایستی در دو مرحله آزمون کتبی تستی با حداقل نمره 50 و آزمون عملی با حداقل نمره 70 موفق به گذراندن آزمون مربوطه شده و گواهینامه مهارت دریافت نماید. تعداد مهارت های هر رشته براساس جدول بالا می باشد.

باسلام

بعد از اخذ گواهینامه های مهارت و ارائه آن به مدارس بزرگسال شبانه و یا مراکز آموزش از راه دور زیر نظر وزارت آموزش و پرورش و گذراندن حداقل 96 واحد درسی موفق به دریافت دیپلم رسمی آموزش و پرورش در شاخه کاردانش خواهید شد.

 

با سلام 

این رشته مختصص بانوان بوده و امکان دریافت آن از سوی آقایان امکان پذیر نیست.برای آقایان رشته خیاطی مردانه دوز طراحی شده که با کد رایانه ای 1-6152 قابل اجراست.

باسلام 

تمامی دارندگان دیپلم شاخه کاردانش می توانند در ادامه تحصیل با  به سایت سازمان سنجش مراجعه و در زمان مقرر نسبت به دریافت دفترچه کنکور دانشگاههای فنی و حرفه ای ،علمی و کاربردی ،دانشگاه آزاد اقدام نمایند.

با سلام 

بله در سال 97 شرایط حضور دیپلم های شاخه کاردانش و فنی و حرفه ای فراهم گردید که در کنکور سراسری شرکت و در رشته های فنی و مهندسی ،پزشکی و علوم انسانی ادامه تحصیل دهند.اما ما به شما پیشنهاد نمی کنیم به این دلیل که شاخه کاردانش فرصت اشتغال بهتری نسبت شاخه نظری فراهم خواهد کرد. 

با سلام

بله ، تمامی اساتید دارای چندین سال سابقه در بازار کار هستند.

سلام 

صد در صد و با قطعیت اعلام میکنیم تمام افرادی که با فریب سریعترین زمان و بدون آزمون سعی به جذب متقاضی اخذ دیپلم می کنند متخلف بوده و صرفا یک فریب برای شماست تنها مرجع رسمی صدور دیپلم وزارت آموزش و پرورش بوده ،و تنها با حضور در آزمون و گذراندن مدت زمان مورد نیاز شما موفق به دریافت دیپلم خواهید شد.

با سلام

بله ، در نزدیکی آموزشگاه خطوط مترو  علی آباد، و استفاده از تاکسی یا اتوبوس به سمت نازی آباد

کلیک کنید برای مسیریابی 

محله های نزدیک ما ( جنوب تهران )

مشیریه، شهرک مسعودیه، افسریه، خانی آباد نو، نازی‌آباد، نعمت‌آباد، یاخچی‌آباد، امیربهادر، آذری، اتابک، خراسان، خزانه فلاح، خزانه بخارایی، شاپور، مولوی، سیروس، دروازه غار، جوادیه، یافت‌آباد، منیریه، امیریه، شوش، بازار تهران، شهرری، سیزده آبان، دولت‌آباد ، شهرک رسالت ،فلاح ،ابوذر

دیپلم های کاردانش