به وب سایت آموزشگاه آریا گستر خوش آمدید

نازی آباد خ مدائن خ بدلی گیوی پلاک ۱۲
تهران ُ،ایران

دیپلم نقشه کشی ساختمان کاردانش |  دیپلم کاردانش | آموزشگاه آریاگستر تهران

مهارتهای دیپلم نقشه کشی ساختمان

(کد رایانه ای دیپلم:6184-1)   (مجموعه نهم کاردانش)

عنوان مهارت

تعداد واحد

کاربر رایانه

9

نقشه کشی عمومی ساختمان

13

نقشه کشی سازه درجه1

13

نقشه کشی معماری

13

طراح معماری با نرم افزار 3D-MAX

5

جمع واحد مهارتی : 53

نام رشته: نقشه کشی ساختمان

زمینه: صنعت(گروه معماری و ساختمان)

کد رایانه ای:۱-۶۱۸۴

سطح آموزشی مهارت ها

هنرجویان در این رشته پنج استاندارد مهارت شغلی را گذرانده و در پایان هر استاندارد به توانایی های ذیل دست می یابند.

۱)استاندارد نقشه کشی عمومی درجه 2:آشنایی با وسایل و لوازم نقشه کشی ، انجام ترسیمات هندسی ، تجسم درست اجسام، ترسیمات ساده پلان و نما و برش، آشنایی با نرم افزار اتوکد

۲)استاندارد نقشه کشی سازه درجه۱: از هنرجو انتظار می رود بعد از اتمام استاندارد توانایی ترسیمات پلان فونداسیون، شناژ و مرتبط توانایی شناخت و به گار گیری آیین نامه های بتن و فولاد ، ترسیم نقشه های تیرهای مشبک و قاب ها، استفاده از نرم افزار اتو کد جهت ترسیم اسکلت فلزی و بتن را داشته باشد

۳)استاندارد نقشه کشی معماری درجه ۱:هنرجو بعد از اتمام استاندارد توانایی طراحی پلان های مسکونی را خواهد داشت و همچنین با ترسیم های جزئیات معماری، تاسیسات و شهر سازی آشنا می شود به کمک نرم افزار اتو کد ترسیمات سه بعدی انجام می دهد

۴)طراح معماری با نرم افزار ۳DMAX: با کمک این نرم افزار هنرجویان ترسیمات سه بعدی (همراه با نور پردازی و متریال) انجام می دهند.

۵) استاندارد کاربر رایانه

آینده تحصیلی و شغلی

فارغ التحصیلان این رشته تحت عنوان طراح معماری داخلی می توانند زیر نظر مهندسین در دفاتر مشاوره، شهر داری و شرکت های خصوصی به عنوان رسام مشغول به کار شوند .

در حال حاضر دانش آموزان این رشته پس از اخذ دیپلم در صورت تمایل به ادامه تحصیل می توانند از طریق:

الف)دانشگاه جامع علمی کاربردی 

ب)آموزشکده دولتی

ج)دانشگاه آزاد 

در مقطع کاردانی ادامه تحصیل دهند. ادامه تحصیل تا دکتری بلامانع است.

با سلام

چند دسته متقاضی دریافت دیپلم های شاخه کاردانش آموزش و پرورش هستند.

1-متقاضیان بازمانده از تحصیل 

2-علاقمندان دریافت دیپلم مجدد یعنی متفاضی که دیپلم دارد اما به هر دلیلی می خواهد دیپلم دوم یا … دریافت کند.

3-ترک تحصیل ها کسانیکه به هر دلیلی نتوانسته اند در مدارس روزانه تحصیل کنند و امروز تصمیم به دریافت دیپلم دارند.

با سلام

برای اخذ دیپلم رسمی آموزش و پرورش متقاضی بایستی دو گروه درسی را پاس کند.

1-دروس عمومی 42 واحد درسی است.

2-دروس تخصصی یا مهارتی که بین 46 تا 59 واحد می باشد.

باسلام

پس از گذراندن دوره آموزشی مهارت در هر حرفه مهارت آموز به آزمونهای سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور معرفی و بایستی در دو مرحله آزمون کتبی تستی با حداقل نمره 50 و آزمون عملی با حداقل نمره 70 موفق به گذراندن آزمون مربوطه شده و گواهینامه مهارت دریافت نماید. تعداد مهارت های هر رشته براساس جدول بالا می باشد.

باسلام

بعد از اخذ گواهینامه های مهارت و ارائه آن به مدارس بزرگسال شبانه و یا مراکز آموزش از راه دور زیر نظر وزارت آموزش و پرورش و گذراندن حداقل 96 واحد درسی موفق به دریافت دیپلم رسمی آموزش و پرورش در شاخه کاردانش خواهید شد.

 

با سلام 

ثبت نام متقاضیان در دروس مهارتی و تخصصی  (آموزشگاههای آزاد ) نیازمند تعیین تکلیف وضعیت سربازی نیست اما جهت ثبت نام در مدارس برای دروس عمومی شرایط نظام وظیفه بایستی مشخص باشد یعنی یا باید دارای معافیت از سربازی ،عدم غیبت و یا کارت پایان خدمت باشید.

باسلام 

تمامی دارندگان دیپلم شاخه کاردانش می توانند در ادامه تحصیل با  به سایت سازمان سنجش مراجعه و در زمان مقرر نسبت به دریافت دفترچه کنکور دانشگاههای فنی و حرفه ای ،علمی و کاربردی ،دانشگاه آزاد اقدام نمایند.

با سلام 

بله در سال 97 شرایط حضور دیپلم های شاخه کاردانش و فنی و حرفه ای فراهم گردید که در کنکور سراسری شرکت و در رشته های فنی و مهندسی ،پزشکی و علوم انسانی ادامه تحصیل دهند.اما ما به شما پیشنهاد نمی کنیم به این دلیل که شاخه کاردانش فرصت اشتغال بهتری نسبت شاخه نظری فراهم خواهد کرد. 

با سلام

بله ، تمامی اساتید دارای چندین سال سابقه در بازار کار هستند.

سلام 

صد در صد و با قطعیت اعلام میکنیم تمام افرادی که با فریب سریعترین زمان و بدون آزمون سعی به جذب متقاضی اخذ دیپلم می کنند متخلف بوده و صرفا یک فریب برای شماست تنها مرجع رسمی صدور دیپلم وزارت آموزش و پرورش بوده ،و تنها با حضور در آزمون و گذراندن مدت زمان مورد نیاز شما موفق به دریافت دیپلم خواهید شد.

با سلام

بله ، در نزدیکی آموزشگاه خطوط مترو  علی آباد، و استفاده از تاکسی یا اتوبوس به سمت نازی آباد

کلیک کنید برای مسیریابی 

محله های نزدیک ما ( جنوب تهران )

مشیریه، شهرک مسعودیه، افسریه، خانی آباد نو، نازی‌آباد، نعمت‌آباد، یاخچی‌آباد، امیربهادر، آذری، اتابک، خراسان، خزانه فلاح، خزانه بخارایی، شاپور، مولوی، سیروس، دروازه غار، جوادیه، یافت‌آباد، منیریه، امیریه، شوش، بازار تهران، شهرری، سیزده آبان، دولت‌آباد ، شهرک رسالت ،فلاح ،ابوذر

دیپلم های کاردانش