3 گام برای طراحی کابینت آشپزخانه

طراحی کابینت آشپزخانه شما می تواند سبک منحصر به فرد و سفارشی را به خانه شما اضافه کند. ابتدا به رنگ ها و موادی که می خواهید استفاده کنید فکر کنید. این طرح ها را با سبک کلی آشپزخانه خود هماهنگ کنید. سپس آشپزخانه خود را اندازه بگیرید تا یک پلان دقیق از فضای کار ایجاد کنید. از این پلان طبقه برای تعیین تعداد کابینت هایی که می توانید در آشپزخانه خود جای دهید استفاده کنید. اگر می خواهید ببینید که همه گزینه ها چگونه به نظر می رسند، از یک نرم افزار طراحی برای کار استفاده کنید.

آموزش دوره کابینت سازی 

گام اول : انتخاب طرح و رنگ 

فهرست مطلب

بودجه پروژه را تعیین کنید تا مشخص کنید که چه چیزی می توانید از عهده آن برآیید

کار ساخت و ساز آشپزخانه می تواند بسیار گران باشد. مواد و کار برای این کار می تواند به سرعت اضافه شود. برای کل پروژه بودجه ای در نظر بگیرید. 

انتخاب مناسب متریال
انتخاب مناسب متریال

از این به عنوان راهنمایی برای انتخاب متریال و طرح های کابینت استفاده کنید.

 • محدوده زیادی برای هزینه یک کابینت آشپزخانه وجود دارد. اگر خودتان آنها را بسازید و نصب کنید، بسته به اینکه چند کابینت می‌سازید و از چه موادی استفاده می‌کنید، کل هزینه‌ها می‌تواند بین 5000 تا 10000 دلار باشد. با کابینت های سفارشی و حرفه ای نصب شده، کار می تواند به 20000 دلار یا بیشتر برسد.
 • به جای اتکا به کارت های اعتباری یا وام، پیش از موعد برای آماده شدن برای پروژه پس انداز کنید. در درازمدت، از صرف پول بیشتر از پرداخت سود جلوگیری خواهید کرد.

یک مصالح ساختمانی برای کابینت انتخاب کنید

برای اینکه از چه موادی برای کابینت خود استفاده کنید، چندین انتخاب دارید. همه مزایا و هزینه های متفاوتی با خود دارند.

 • تخته سه لا رایج ترین متریال کابینت است. بادوام، مقرون به صرفه و کار با آن آسان است. تخته سه لا رنگ بسیار ساده ای دارد، بنابراین شما باید کابینت ها را لکه دار یا رنگ کنید.
 • تخته کامپوزیت گزینه ارزان تری است. این باعث صرفه جویی زیادی در هزینه مواد می شود، اما به اندازه گزینه های دیگر دوام نخواهد داشت.
 • چوب های جامد مانند بلوط، کاج یا توس نیز در کابینت ها رایج هستند. با این حال، چوب جامد تمایل به انعطاف دارد، بنابراین پیمانکاران آن را برای محیط‌های مرطوب توصیه نمی‌کنند. چوب جامد نیز گرانتر از تخته سه لا است.
 • جایگزین‌های چوبی مانند لمینت می‌توانند با قیمت ارزان‌تری ظاهری طبیعی به شما بدهند. معمولا بسیار بادوام هستند. شما معمولا نمی توانید لمینت را رنگ کنید یا لکه بزنید، بنابراین گزینه های شما برای سفارشی سازی محدود است.
 1.  

رنگ کابینت خود را با بقیه آشپزخانه خود هماهنگ کنید

چه کابینت های خود را رنگ کنید یا نه، هنگام تصمیم گیری در مورد رنگ، بقیه آشپزخانه خود را در نظر بگیرید. به این فکر کنید که چه نوع حال و هوای را در آشپزخانه می خواهید. اگر به دنبال ظاهری مدرن‌تر هستید، کابینت‌های مشکی با لوازم فولادی ضد زنگ با هم کار می‌کنند. 

هر انچه لازم است درباره شغل کابینت سازی بدانید 

اگر می خواهید ظاهری روستایی تری داشته باشید، رنگ های چوب طبیعی ممکن است بهترین باشند. همه اینها را هنگام انتخاب مواد یا رنگ رنگ در نظر بگیرید. 

 • در فضاهای کوچک آشپزخانه از رنگ های روشن تر استفاده کنید. رنگ های تیره معمولا اتاق ها را کوچکتر نشان می دهند.
رنگ کابینت آشپزخانه رو هماهنگ با محیط انتخاب کن
رنگ کابینت آشپزخانه رو هماهنگ با محیط انتخاب کن
 • اطمینان حاصل کنید که رنگ هایی که برنامه ریزی می کنید با هم تداخل نداشته باشند. اگر میز شما مشکی است، کابینت های سبز لیمویی در کنار آن ظاهر خوبی ندارند.
 • اگر چوبی که انتخاب کرده اید دقیقاً رنگ مناسبی ندارد، می توانید لکه ای بزنید تا رنگ آن با آشپزخانه شما هماهنگی بیشتری داشته باشد.
 • صحبت با یک طراح داخلی را در نظر بگیرید تا نکاتی در مورد ایجاد یک سبک برای کابینت های خود داشته باشید.

تصمیم بگیرید که آیا می خواهید یک قاب صورت برای کابینت ها داشته باشید

قاب صورت یک حاشیه بیرونی در جلوی کابینت ها است. طراحی اضافی به کابینت شما می بخشد. اگر چیزی فراتر از درهای کابینت ساده می خواهید، یک قاب صورت می تواند به آن استایل ببخشد

 • می توانید قاب های صورت را به هر شکلی که می خواهید طراحی کنید. آنها می توانند به سادگی بریدن چند نوار چوب برای ایجاد یک مرز مربعی برای درب کابینت باشند.
 • فریم های صورت پیچیده تر دارای اشکال و طرح هایی هستند. این کار به مهارت زیادی در نجاری نیاز دارد، بنابراین اگر می خواهید این نوع طراحی را داشته باشید، با یک حرفه ای صحبت کنید.
 • به یاد داشته باشید که ساخت قاب صورت به مواد بیشتری نیاز دارد و بنابراین هزینه بیشتری نیز خواهد داشت.

کابینت هایی با شکل نامنظم را که ممکن است استفاده کنید تصور کنید

در ساده‌ترین حالت، کابینت‌ها فقط جعبه‌هایی با در هستند و ساخت آن‌ها فقط به مهارت ابتدایی نیاز دارد. اگر طرح‌های پیچیده‌تر یا نامنظم‌تری می‌خواهید، آنها را از قبل برنامه‌ریزی کنید. به این فکر کنید که چگونه زوایای مختلف ممکن است در گوشه های مختلف اتاق کار کنند و چگونه به سبک اتاق می افزایند

ممکن است در طراحی کابینت آشپزخانه ناهماهنگی وجود داشته باشد
ممکن است در طراحی کابینت آشپزخانه ناهماهنگی وجود داشته باشد
 • کابینت های نامنظم معمولا بالای اجاق گاز یا وسایل دیگر قرار دارند زیرا فضای کمتری وجود دارد.
 • به یاد داشته باشید که اگر باید کابینتی را بالای اجاق گاز خود قرار دهید، نیازی به طراحی سختی ندارد. شما فقط می توانید یک جعبه کوچکتر بسازید.

اگر نمی دانید از کجا شروع کنید با یک طراح داخلی صحبت کنید

طراحان داخلی حرفه ای هستند که در کمک به صاحبان خانه و مشاغل در تزئین فضاها تخصص دارند. اگر می‌دانید که کابینت‌های آشپزخانه سفارشی می‌خواهید اما نمی‌دانید چه چیزی در آشپزخانه شما کار می‌کند، یک طراح حرفه‌ای را برای کمک در نظر بگیرید. آن‌ها می‌توانند همه گزینه‌ها را به شما نشان دهند و در مورد آنچه که برای شما بهتر است، پیشنهاداتی ارائه کنند.

قبل از انجام کار طراحی رو بصورت دستی انجام دهید
قبل از انجام کار طراحی رو بصورت دستی انجام دهید
 • در ایالات متحده، به دنبال طراح دارای گواهی انجمن طراحان آمریکا باشید تا بدانید که آنها حرفه ای هستند.
 • قیمتی را که این طراح قبل از استخدام آنها می گیرد، بپرسید. پس از اتمام کار از غافلگیر شدن با صورت حساب خودداری کنید.

گام دوم : اندازه گیری فضای آشپزخانه شما

کابینت های پایه را با ارتفاع 36 اینچ (91 سانتی متر) و عمق 24 اینچ (61 سانتی متر) طراحی کنید

این اندازه‌گیری استاندارد برای کابینت‌های پایه است، زیرا ارتفاع مناسب برای یک قد بزرگسال معمولی است که بدون خم شدن یا ایستادن روی انگشتان پای خود در پیشخوان کار کند. وسایلی مانند ماشین ظرفشویی نیز حول این اندازه طراحی شده اند تا به همان ارتفاع کابینت های پایه برسند. 

اندازه گیری درست انجام دهید
اندازه گیری درست انجام دهید
 • این اندازه گیری همچنین مفید است زیرا یک ورق تخته سه لا متوسط 4 فوت (1.2 متر) x 8 فوت (2.4 متر) است. این بدان معناست که اگر یک تکه تخته سه لا را از عرض نصف کنید، 2 ضلع کابینت 24 اینچی (61 سانتی متر) دارید. این مقدار برش را که باید انجام دهید کاهش می دهد.
 1.  

کابینت های بالایی را طوری طراحی کنید که عمق آنها 12 اینچ (30 سانتی متر) باشد

این یک اندازه‌گیری استاندارد برای کابینت‌های بالایی است، زیرا به یک بزرگسال متوسط اجازه می‌دهد بدون اینکه کابینت‌ها مانع شوند، در پیشخوان کار کنند. هنگام اندازه گیری در آشپزخانه، کابینت های بالایی داشته باشید که 12 اینچ (30 سانتی متر) از دیوار فاصله دارند. 

 • کابینت های بالایی معمولاً 18 اینچ (46 سانتی متر) بالای کانتر نصب می شوند.
 • هیچ اندازه گیری جهانی برای ارتفاع کابینت های بالایی وجود ندارد. به این فکر کنید که چقدر فضای ذخیره سازی نیاز دارید و چقدر فضای زیر سقف دارید تا ارتفاع کابینت ها را طراحی کنید. 30 اینچ (76 سانتی متر) یک ارتفاع معمولی است.

نقشه ای از آشپزخانه خود بکشید 

این پلان به شما نشان می دهد که دقیقا چقدر فضایی برای نصب کابینت دارید. با اندازه گیری طول، عرض و ارتفاع کل آشپزخانه خود شروع کنید. 

نقشه ای از آشپزخانه بکشید
نقشه ای از آشپزخانه بکشید

سپس اطراف هر وسیله ای را اندازه بگیرید و آن عدد را از کل فضای موجود خود کم کنید .این پلان را روی یک تکه کاغذ نمودار بکشید.

 • به عنوان مثال، دیوار آشپزخانه شما ممکن است 10 فوت (3.0 متر) طول داشته باشد، اما یخچال ممکن است در راه باشد و 3 فوت (0.91 متر) را اشغال کند. این به این معنی است که شما 7 فوت (2.1 متر) برای کابینت روی آن دیوار دارید.
محاسبه کنید که چه تعداد کابینت می توانید در فضای موجود خود جا دهید
محاسبه کنید که چه تعداد کابینت می توانید در فضای موجود خود جا دهید
 • پلان کف خود را به مقیاس بکشید. اگر از یک تکه کاغذ گراف استفاده می کنید، از یک راهنما مانند 1 جعبه = 1 اینچ (2.5 سانتی متر) استفاده کنید. این را ثابت نگه دارید تا پلان طبقه شما به مقیاس کشیده شود.

کابینت های خود را در اطراف وسایل و موانع برنامه ریزی کنید

با انجام اندازه‌گیری‌ها و پلان زمین، شروع به برنامه‌ریزی کنید که چگونه کابینت‌ها را در اطراف هر وسیله‌ای قرار دهید. کابینت های خود را طوری طراحی کنید که هیچ وسیله ای در راه نباشد و بتوانید درها یا کشوها را بدون هیچ مانعی باز کنید. 

 • به عنوان مثال، شما نمی توانید کابینت های پایه را در جایی که ماشین ظرفشویی شما قرار دارد نصب کنید، بنابراین این قسمت را به 2 قسمت در اطراف ماشین ظرفشویی تقسیم کنید. فضای موجود در هر طرف ماشین ظرفشویی را اندازه گیری کنید، سپس برنامه ریزی کنید که در هر قسمت چند کابینت قرار می گیرد.
 • همچنین هنگام باز بودن درها و کشوهای کابینت ها را در نظر بگیرید. برای کابینتی که نمی تواند درب آن را باز کند، برنامه ریزی نکنید زیرا یک وسیله در راه است.

محاسبه کنید که چه تعداد کابینت می توانید در فضای موجود خود جا دهید

پس از انجام تمام اندازه گیری های لازم، تعداد کل کابینت های مورد نیاز خود را تعیین کنید. ابعاد کابینت های خود را جمع کنید و آن را به فضای دیوار و کف موجود خود تقسیم کنید تا به این نتیجه برسید که چه تعداد کابینت می توانید در آشپزخانه خود جا دهید

 • فضای دیوار و کف را جداگانه محاسبه کنید. به این ترتیب می توانید هم کابینت پایه و هم کابینت بالایی را برنامه ریزی کنید.
 • به عنوان مثال، اگر 7 فوت (2.1 متر) فضای کف برای کابینت های پایه در یک منطقه دارید و در حال برنامه ریزی کابینت های 24 اینچی (61 سانتی متر) هستید، به این معنی است که می توانید 3 کابینت را در این فضا قرار دهید. برای هر قسمت از آشپزخانه خود همین محاسبه را انجام دهید.
 • برای تعیین مقدار موادی که برای پروژه نیاز دارید، به تعداد کل کابینت بیایید.

اگر اعتماد به نفس ندارید، از یک پیمانکار بخواهید آشپزخانه شما را اندازه گیری کند. 

اگر فکر نمی کنید که خودتان نمی توانید آشپزخانه خود را به دقت اندازه گیری کنید، یک پیمانکار بیاورید تا به شما کمک کند. آنها یک طرح طبقه را ترسیم می کنند، تمام اندازه گیری های لازم را انجام می دهند و محاسبه می کنند که چند کابینت می توانید بسازید. این تضمین می کند که تمام اندازه گیری ها دقیق هستند.

اگر اعتماد به نفس در ساخت ندارید به پیمانکار بدهید
اگر اعتماد به نفس در ساخت ندارید به پیمانکار بدهید
 • اگر پیمانکار را دوست دارید، حتی می توانید آنها را برای انجام کل کار استخدام کنید.
 • پیمانکاران اغلب با طراحان داخلی نیز کار می کنند. اگر بخواهید این تیم می تواند کابینت های سفارشی را فقط برای شما تولید کند. 

گام سوم : استفاده از نرم افزار برای طراحی کابینت

برنامه ای را پیدا کنید که به شما امکان طراحی کابینت را می دهد

برنامه های نرم افزاری طراحی کابینت  جدیدی وجود دارد که به پیمانکاران اجازه می دهد قبل از ساختن هر چیزی، طرح های دیجیتالی از طرح ها را تولید کنند.

این برنامه ها می توانند به شما کمک کنند پروژه ای را که در حال برنامه ریزی هستید تصور کنید و تغییرات را با دقت بیشتری انجام دهید. 

 • برنامه های طراحی متعددی در بازار وجود دارد، بنابراین برای یافتن برنامه مناسب خود، بررسی کنید. به دنبال برنامه ای باشید که مخصوصاً برای طراحی کابینت آشپزخانه مناسب باشد.
 • برخی از نرم افزارهای طراحی رایگان و برخی پولی هستند. برای نتایج دقیق تر، مقداری پول را برای یک برنامه بهتر خرج کنید.
 • برخی از نرم افزارها قبل از اینکه مجبور به خرید آن شوید، یک دوره آزمایشی رایگان ارائه می دهند. در صورت امکان سعی کنید کابینت های خود را در این دوره آزمایشی طراحی کنید.

ابعاد و طراحی آشپزخانه خود را به نرم افزار متصل کنید

همه برنامه ها به روش خود کار می کنند، اما تقریباً همه ابعاد آشپزخانه و چیدمان فعلی شما را می پرسند.

از یک نرم افزار برای طراحی کابینت استفاده کنید
از یک نرم افزار برای طراحی کابینت استفاده کنید

 تا جایی که می توانید جزئیات را در این خواندن وارد کنید. سعی کنید آشپزخانه خود را به صورت دیجیتالی بازسازی کنید. به این ترتیب، به راحتی می توانید تصور کنید که نمونه کابینت هایی که می بینید در آشپزخانه شما چگونه به نظر می رسند.

سبکی را برای کابینت خود از لیست گزینه ها انتخاب کنید

هنگامی که چیدمان آشپزخانه شما وصل شد، نرم افزار گزینه ای را در اختیار شما قرار می دهد که چه سبکی را برای کابینت خود می خواهید. شما تعداد زیادی انتخاب دارید. اگر ایده ای از آنچه می خواهید دارید، چوب، سبک، رنگ و اندازه ای را که در ذهن دارید تایپ کنید. در غیر این صورت، گزینه ها را مرور کنید و ببینید چه چیزی در آشپزخانه شما خوب به نظر می رسد. 

 • در نظر بگیرید که به چه مقدار فضای ذخیره سازی نیاز دارید. کابینت های دیواری بلند ممکن است زیبا به نظر برسند، اما اگر چیزی برای قرار دادن در آنها ندارید، این هزینه برای چیزی است که استفاده نمی کنید.
 • به طرح های مختلفی که این برنامه ارائه می دهد نگاه کنید.

انتخاب های مختلف مواد و رنگ برای کابینت های خود را مرور کنید

پس از انتخاب سبک برای کابینت خود، به سراغ گزینه های رنگ و مواد بروید. ببینید کدام رنگ ها با فضای آشپزخانه شما کار می کنند و کدام یک با هم تداخل دارند. سپس تصمیم بگیرید که از چه موادی می خواهید استفاده کنید

 • مزایا و معایب نسبی مواد مختلف را به خاطر بسپارید. ممکن است نرم افزار به شما هشدار ندهد که مثلاً چوب جامد در محیط های مرطوب انعطاف پذیر است.

 

طرح خود را برای اجرا به پیمانکار بدهید
طرح خود را برای اجرا به پیمانکار بدهید

طرح خود را ذخیره کنید و آن را به پیمانکار نشان دهید تا آن را بسازد.

هنگامی که بر روی طرحی که دوست دارید تصمیم گرفتید، با یک پیمانکار تماس بگیرید تا در مورد ساخت کابینت با آنها مشورت کنید. طرح را با خود بیاورید و بپرسید که آیا آنها می توانند کار را برای شما تکمیل کنند.

 • برخی از نرم افزارها قیمت پروژه ای را که طراحی کرده اید به شما می دهند. قبل از صحبت با یک پیمانکار برای اطلاع از هزینه این کار از این گزینه استفاده کنید. در غیر این صورت، قبل از استخدام، از پیمانکار درخواست پیشنهاد قیمت کنید.
 • برخی از نرم افزارها نیز پیمانکاران نزدیک شما را توصیه می کنند. اگر نمی دانید از کجا شروع کنید از این ابزار استفاده کنید.

 

امتیاز به مطلب
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.